Yaşanılabilir En Güzel 5 Ülke

0 25

1.Norveç

Norveç yaşanılabilir en güzel ülkeler sıralamamızda 1. sırada yer alıyor ki bence de en güzel ülkelerin başında geliyor. Norveç; Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Diğer bir yandan suç oranı düşük, yaşam kalitesinin de yüksek olduğu ülkelerden biridir. Norveç’in neden listenin ilk sırasında yer aldığını anlamışsınızdır. 🙂

2.Avustralya

Avustralya Dünya’nın en geniş yüz ölçümüne sahip 6. ülkesidir ve Avustralya’da insandan çok kanguru bulunmaktadır. Oranın neden daha yaşanılabilir bir yer olduğunun bir sebebi de bu olabilir, insanların az olması. Avustralya aynı zamanda huzurlu, güvenli ve sorunsuz bir ülke olarak da listemiz de ikinci sırada yer alıyor.

3.İsviçre

İsviçre kimilerine göre “Yaşanılabilecek  en güzel ülke” olarak görülüyor. Çünkü Dünya’da suç oranının en düşük olduğu ülke İsviçre. Ayrıca İsviçre dünya üzerinde direkt ve doğrudan demokrasi ile yönetilen tek ülke olma ünvanına da sahip.

4.Kanada

Kanada yeryüzünde ki en büyük ikinci ülkedir. Kanada eğitim açısından ise en eğitimli ülke konumundadır. Dünyanın geri kalanında ki göl sayısı Kanada’da bulunan göl sayısından azdır. Petrol açısından zengin olan ülkenin başbakanının da Justin Trudeau olması orayı yaşanılabilir kılmak için yeterlidir sanırım. 🙂

5.İzlanda

İzlanda Avrupa’nın en az nüfusa sahip ülkesidir. Aynı zamanda çok güvenilir ve temiz bir ülkedir. Zengin termal kaynaklara sahip olan ülkede ise işsizlik oranı ise sadece %0,8.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.