Tuvaleti Nasıl Temizlemeliyiz ?

0 19

1-Tuvalete sprey hâlinde sirke sık. Sirkeyi seyreltme. Tuvaletteki tüm yüzeylere ve köşe bucağa eşit miktarda sirke sık. Sonra sirkeyi birkaç dakika beklet.

2-Tuvaleti sil. Temiz bir bez ya da kâğıt havluyla tuvaleti ayrıntılı biçimde sil.

3-Temiz bir bezi ıslatıp tekrar sil. Kalan sirkeyi temizlemek için kullanılmamış temiz bir bez alıp bütün tuvaleti tekrar sil.

4-Tüm bu adımları tuvaletteki zeminlerde, borularda ve duvarlarda tekrarla. Bu, idrarın kötü bir koku taşıyan tüm izlerini sadece tuvaletten değil etrafındaki yüzeylerden de yok etmeye yardım eder. Ne de olsa hepimiz bazen sıvı dökülmelerinin olduğunu biliriz!

5-Tuvaleti ve etrafındaki alanı düzenli olarak temizle. Düzenli olarak temizlik yapmak, tuvalette idrar lekelerinin birikmesini engellemeye ve böylece banyonun ferah ve temiz kalmasına yardım edecektir.

 

Uyarılar

  • Ev yapımı ya da ticari bir solüsyon kullanmadan önce solüsyonu mutlaka lekeli eşyanın küçük bir yerinde test et. Tam olarak kullanmadan önce solüsyonun giysilerini, mobilyalarını ya da zeminlerini mahvetmeyeceğinden emin olman gerekir.
  • Bunun, evinde (bir evcil hayvan ya da bir insan yüzünden) tekrarlanan bir sorun olup olmadığına bak. Daha eski idrar lekelerini ortaya çıkarmak için çoğu yapı marketlerde bulunan siyah (ya da mor) ışıktan yararlanabilirsin. Lekeleri bulmak için siyah ışığı kullanmadan önce diğer ışıkları kapatman gerekir. Lekeli bölgeleri tebeşir gibi bir şeyle işaretle.
  • İdrar kokusunu gidermenin birinci yolu en başta idrar kokusunun olmamasıdır. İdrarın sadece idrara izin verilen yerlerde (evin dışında, tuvalette, kum kutusunda vb.) olmasına izin ver. İşin sırrı önlemektir!

Referans: https://www.wikihow.com.tr/%C4%B0drar-Kokusu-Nas%C4%B1l-Giderilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.