İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler

0 34

Türkiye’nin en yoğun ili olan İstanbul’da gezilebilecek olan yerlerden bahsedeceğiz. İstanbul Avrupa ve Asya olmak üzere 2 yakadan oluşmaktadır.  İstanbul Avrupa Yakasında gezilecek en mükemmel yerleri gelin birlikte inceleyelim! İstanbul Avrupa Yakasında bir çok görülmesi gereken yer var. Bunlardan bir tanesi de Beşiktaş’ta bulunan Bebek’tir.

1-  Bebek Sahili

bebek gezilecek yerler

Bebek, Arnavutköy’den sonra İstanbul’un Avrupa kıyısında şirin ve şık bir sahil bölgesidir. İstanbul seçkinlerinin bulunduğu Bebek semti, sahil kafeleri, restoranları, en iyi deniz mahsullerini sunan balıkçıları ve badem ezmesi ile ünlüdür. Özellikle yabancılar arasında popülerdir. Birçok İstanbullu, özellikle hafta sonları yürüyüş yapmak ve Boğaz’ın güzel manzarasının tadını çıkarmak için Bebek Plajı’ndan İstanbul’un güzel manzarasını görmek ister.

Bebek’te nerelere gidilir?, Bebek’te nerelere gidilir?, Bebek’te görülmesi gereken yerler nerelerdir?

Bebek Parkı, Bebek’te gezilecek yerler listesinin başında geliyor. İlkbaharda Bebek Parkı’nda Bebek Şenliği yapılır ve her mevsim güzeldir. Bebek Şenliği boyunca oldukça hareketli olan parkta şenlik boyunca özel tasarım takılardan giysilere kadar pek çok şey satılıyor. Ayrıca farklı müzik gruplarının konserlerine yer veriliyor. Bebek Parkı’ndaki banklara oturabilir, Boğaz manzarasını seyredebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz. Köpeğiniz varsa burada ayrı bir köpek alanı da var.

Bebek Sahili

Bebek, Cevdet Paşa Cd. No: 30,

34342 Beşiktaş/İstanbul

https://goo.gl/maps/9MWZbVnuyhiPFPZP6

2- Baltalimanı Japon Bahçesi

baltalimanı japon bahçesi

İki ülke arasındaki kardeşliği simgeleyen kapı sadece Japonya için değil, Türkiye Boğazı için de tasarlanmıştır. Doğal malzemelerden yapılmış bahçeler arasında Japon bahçelerinin tercih ettiği bitkiler bulunmaktadır. Bahçede doğal bir gölet, bir şelale adası, adayı sahile bağlayan taştan bir köprü ve bir Japon çay evi var. Bahçede 4850 çeşit ağaç ve bitki bulunmaktadır. Bahçe, doğal taştan yapılmış fenerlerle süslenmiştir. Bahçenin çevresini Japon stili duvarlar çevrelemektedir. Bahçe her Pazartesi açık olup yazın 19.30’a, kışın 17.00’ye kadar ziyaretçilere açıktır.

Baltalimanı Japon Bahçesi

Emirgan Mah, Sakıp Sabancı Cd. No:76,

34470 Sarıyer/İstanbul

https://goo.gl/maps/nEbJDh131t9vGnRv8

3- Gülhane Parkı

gülhane parkı gezisi

İstanbul’da Sarayburnu ile Alemdar arasında, Topkapı Sarayı’nın yanında ve kuzeyden denize uzanan bir parktır. Şehrin en büyük parkı olma özelliğine sahip ve bir çok ağaç türü barındırmaktadır. Gülhane Parkı ortalama 100.000 metrekarelik bir alana sahiptir ve aynı zamanda birçok antik anıt ve mimari kalıntı içerir. Bizce İstanbul’da kesinlikle gezilmesi gereken yerlerden biridir🙂

Gülhane Parkı

Cankurtaran, Kennedy Cd.

34122 Fatih/İstanbul

https://g.page/gulhaneparki?share

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.